Extreme Jam Zooeteka

IDEA

Festiwal Extreme Jam to kontynuacja naszego autorskiego formatu, który zapoczątkowaliśmy w 2007 roku w Myślenicach. W tamtym czasie była to przełomowa i największa tego typu impreza w Polsce.

Rok później Extreme Jam zawitał do Krakowa, by z jeszcze większym rozmachem promować sporty ekstremalne i szeroko pojęty „lifestyle”. Na scenie zlokalizowanej pod Hotelem Forum wystąpiła hiszpańska gwiazda, zdobywczyni nagrody Grammy Mala Rodriguez. Oprócz niej zagrał tego wieczoru Tede. Na zakolu Bulwaru Wołyńskiego powstał legendarny mural „Smok Wawelski”, a sportowcy rywalizowali w zawodach: Trial, Streetball, MTB Dirt, Skateboarding, Carting oraz …Snowboard & Freeski! Tak! W czerwcu 2008 zbudowaliśmy konstrukcję skoczni z igielitem dzięki, której zawodnicy lądowali swoje triki w Wiśle.

W roku 2009 festiwal powrócił do Krakowa w spektakularnej zimowej edycji. Na Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego pod Galerią Krakowską przywieźliśmy 14 ciężarówek śniegu by stworzyć widowiskowe zawody w skokach na nartach i snowboardach. Zorganizowane rok później na Plaży Kraków wydarzenie Extreme Jam było ostatnią imprezą przed naszym zaangażowaniem w legendarny cykl Sony Vaio Extreme Series / Joy Ride Open Series, z którym przez niemal 3 lata podróżowaliśmy po całej Polsce.

W 2020 roku Extreme Jam powrócił w do Myślenic – swojego miejsca docelowego w którym pozostanie na kilkanaście następnych lat. Rozwijający się projekt Myślenice Singletracks oraz rozpoczęcie budowy największego contest’owego skateparku w Polsce tylko nas w tym utwierdzają…
Naszym celem jest stworzenie w Myślenicach największego Festiwalu Sportów Ekstremalnych w tej części Europy, który będzie zachęcać do uprawiania wyjątkowych dyscyplin, edukować młodzież w tematach zdrowia i ekologi oraz dostarczać emocji szeroko zgromadzonym widzom.

POPRZEDNIE EDYCJE

LOKALIZACJA

Extreme Jam 2020 Wakeboard Slow Motion by 51MNTS

Extreme Jam 2021

Extreme Jam 2020

Zooteka Demo Reel

Extreme Jam 2010 Wakeboard Contest

Extreme Jam 2010 Skate-Boat Contest

Winter Extreme Jam 2009

Extreme Jam 2008

Extreme Jam 2007

Subskrybuj by być na bieżąco
Scroll to Top